Využijte Fotoaparát iPhonu na maximum #5 – Kompozice a Mřížka

Není lehké mít na paměti všechny funkce, které iPhone nabízí. V následující sérii článků vám představíme několik jednoduchých, ale účinných tipů a triků na inovativní využití vašeho fotoaparátu.

Využijte Fotoaparát iPhonu na maximum #5 – Kompozice a Mřížka

Vylepšete si fotografie s využitím mřížky

Pravidlo třetin je jedním ze základních principů kompozice ve fotografii. Jde o umístění nejdůležitějších prvků mimo střed, aby vznikla vyvážená a harmonická kompozice. I když to zní jednoduše, často se přehlíží nebo nesprávně chápe.

Co je pravidlo třetin?

Aby vaše fotografie odpovídaly pravidlu třetin, musíte si představit, že je vaše fotografie rozdělena na devět stejných částí pomocí dvou svislých a dvou vodorovných čar.

Ve skutečnosti na iPhonu můžete tyto mřížky snadno zobrazit v aplikaci fotoaparátu. Pro zapnutí mřížek jděte do Nastavení > Fotoaparát > Mřížka.

Pravidlo třetin uvádí, že nejdůležitější prvky na scéně by měly být umístěny podél mřížkových čar nebo v jejich průsečících.

Umístění důležitých prvků mimo střed, spíše než přímo do středu rámečku, obvykle vytváří harmoničtější a vyváženější kompozici, která vypadá a působí správně na lidské oko.

Samozřejmě, toto „pravidlo“ je ve skutečnosti jen pokyn, a když je záměrně porušeno, může umístění hlavního subjektu do středu mít silný vizuální dopad. Ale obecně je pravidlo třetin skvělým výchozím bodem pro jakoukoli kompozici.

 

Náhradní zařízeni 
po dobu opravy

Náhradní zařízeni
po dobu opravy

Víme, jak je Vaše Jablíčko důležité a proto Vás po dobu jeho delší opravy nenecháme ve štychu! Je možné zapůjčit si náhradní iPhone nebo počítač.
Oprava přímo 
u vás

Oprava přímo
u vás

Nemáte čas přijet za námi? Přijedeme my za Vámi! Třeba domů nebo do kanceláře, jste-li z blízkého okolí. Stačí si domluvit termín.
Přes 100 000 
opravených zařízení

Přes 100 000
opravených zařízení

Byli jsme první a jedničkou zůstáváme. Máme bohaté zkušenosti s opravami iPhonů, iPadů, MacBooků. Pod rukama našich techniků prošlo přes 100 000 zařízení.
Zachráníme 9 z 10 
vytopených zařízení

Zachráníme 9 z 10
vytopených zařízení

Podařilo se Vám utopit Vašeho miláčka? Nezoufejte a co nejrychleji přineste iPhone / PC do servisu. Včasné odpojení od baterie, vysušení, vyčištění = vyšší šance na záchranu.
Certifikovaní 
technici z ČR

Certifikovaní
technici z ČR

Naši technici jsou certifikováni společností Apple. Protože klademe velký důraz na kvalitu, naši zaměstnanci jsou pravidelně školeni certifikovaným školitelem. Vaše jablíčko je u nás v bezpečí.
Zahájit konverzaci
1
💬 Potřebujete poradit?
Scan the code
iPhoneServis.cz
Ahoj 👋
Můžeme Vám pomoci?